Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pałacowe spotkania z historią

Przedszkolaki w bibliotece

W roku szkolnym 2017/2018 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siekierczynie odbywały się cykliczne zajęcia biblioteczne dla dzieci z przedszkola. Podczas spotkań czytaliśmy bajki, poruszaliśmy różne tematy, czasami wykonywaliśmy piękne prace plastyczne. Na każdych zajęciach dzieci odgadywały zagadki, przygotowane na dany temat. Cieszyły się one wielką popularnością. Podczas każdego spotkania wyłanialiśmy mistrzów zagadek. Dzieci również zapoznawały się z nowościami wydawniczymi, a tych jest każdego roku wiele.

Takie zajęcia mają na celu popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych w naszej gminie, rozbudzać pasję czytania, zaszczepiać miłość do książek, wspomagać rozwój umiejętności poznawczych, językowych i intelektualnych. Dzięki tym spotkaniom powiększyła się liczba użytkowników w naszej bibliotece.

Każde zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, a korzyści płynące ze spotkań z książką będą procentować później przez całe życie.

Autor: Marzena Stelmach