r. Gmina Siekierczyn   |   BIP   |   GOKiS Siekierczyn
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie
Zaręba, ul. Osiedlowa 29
59-800 Lubań
tel./fax: 75 7221732
e-mail:  
AKTUALNOŚCI   |   O NAS   |   KONTAKT
Ferie 2016

Ferie w Domu Kultury w Siekierczynie

Siekierczyńskie dzieci, które nie wyjechały na zimowisko do Láznĕ Libverda mogły skorzystać z bogatej oferty ciekawych zajęć jakie podczas tegorocznych ferii zostały zorganizowane w Domu Kultury w Siekierczynie. Już w pierwszy dzień ferii, 1 lutego, na scenie siekierczyńskiego domu kultury wystąpił krakowski teatr „ART.-RE” w spektaklu dla dzieci pt. „Rubinowy książę”. Występ obejrzało ponad 50 osób i wszystkim bardzo się podobał. Dla dzieci i młodzieży interesującej się muzyką zorganizowano warsztaty muzyczne, w czasie których uczestnicy uczyli się gry na gitarze, instrumentach klawiszowych, perkusji oraz śpiewu. Ciekawe, że grą na perkusji najbardziej interesowały się dziewczynki. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone przez Stanisława Adamskiego treningi tenisa stołowego zakończone 11 lutego turniejem. Była też dyskoteka przebierańców, niestety skorzystało z niej niezbyt wielu miłośników tańca. Odbył się również konkurs fotograficzny pn. „Gmina w obiektywie” połączony z wycieczką do lasu i ogniskiem oraz zajęcia biblioteczne.

Ognisko z kiełbaskami i … aparatem

Tradycją stało się już, że podczas ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie organizuje dzieciom wycieczkę do lasu połączoną z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W tym roku również dzieci uczestniczące w zajęciach feryjnych w siekierczyńskim domu kultury wybrały się na taką wycieczkę. Tym razem jednak wzięły ze sobą również aparat fotograficzny, aby robić nim zdjęcia na ogłoszony przez Dom Kultury w Siekierczynie dziecięcy konkurs fotograficzny pn. „Gmina w obiektywie”. Dzieci podczas wycieczki fotografowały interesujące ich zdaniem obiekty w Siekierczynie. Najbardziej młodym fotografikom spodobał się siekierczyński las, w którym znalazły wiele ciekawych drzew, krzewów, starych zmurszałych pni oraz leśnych pejzaży. Po powrocie do domu kultury komisja konkursowa miała nie lada zadanie, bowiem dzieci zrobiły kilkadziesiąt zdjęć i wszystkie były bardzo interesujące. Po długiej naradzie wyłoniono w końcu zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Kinga Sudomlak, drugie Fabian Wastag, a trzecie Nadia Wroniak. Najlepsze dziecięce fotografie zostały wystawione hallu Domu Kultury w Siekierczynie, a troje zwycięzców zostało nagrodzonych upominkami.

Turniej tenisa stołowego

11 lutego, w drugim tygodniu ferii zimowych, odbył się w Domu Kultury w Siekierczynie turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. W turnieju wzięli udział dziewczynki i chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjum. W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych najlepsze okazały się: Kinga Sudomlak (I miejsce), Natalia Sawicka (II miejsce) oraz Nadia Wroniak (III miejsce). Wśród chłopców w tej samej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Adam Nastasowski, drugie – Bartek Stelmach, a trzecie – Paweł Sawicki. Natomiast w grupie gimnazjalistów najlepszym zawodnikiem okazał się Krystian Kucharuk, drugie miejsce zajął Tomasz Skóra, a trzecie – Jakub Czekaj. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami. Gratulujemy.

Zimowisko w Láznĕ Libverda

Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Siekierczynie po raz kolejny zorganizował podczas tegorocznych ferii zimowisko w Láznĕ Libverda w Republice Czeskiej. W zimowisku wzięło udział 24 dzieci, które od 30 stycznia do 5 lutego wypoczywały w tym czeskim uzdrowisku. Niestety po raz kolejny uczestnikom zimowiska aura spłatała figla i poskąpiła upragnionego śniegu. Temperatura również nie pasowała do tej pory roku i nie spadała poniżej 40C. Te iście wiosenne warunki sprzyjały jednak pieszym wycieczkom po okolicy. Dzieci odwiedziły między innymi Hejnice i tamtejszą barokową bazylikę, Hubertkę i osadę Peklo. Wielokrotnie odwiedzaliśmy też miejscowe uzdrowisko, gdzie mogliśmy spróbować wody zdrojowej. Zorganizowana została również wycieczka pociągiem do Frydlantu, gdzie dzieci obejrzały znany zamek starosty frydlanckiego Albrechta von Wallensteina oraz miejski rynek z zabytkowym ratuszem.

W tym roku podczas zimowiska odwiedzili nas przedstawiciele władz samorządowych gminy Siekierczyn, wójt Janusz Niekrasz i jego zastępca Edward Cwynar, którzy przywieźli dzieciom mnóstwo słodyczy. Tegoroczne zimowisko było już dwudziestym z kolei zorganizowanym przez Oddział Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Siekierczynie. Trzynaście razy wyjeżdżaliśmy z dziećmi do czeskiej Izerki, raz byliśmy w Horni Maxov – również w Czechach, raz w Michałowicach koło Sobieszowa i ostatnio pięć razy wyjeżdżaliśmy do Láznĕ Libverda. W przyszłym roku prawdopodobnie też tam pojedziemy i mamy nadzieję, że następnym razem trafimy już na śnieg.

Bogusław Kulszewicz

GALERIA:

Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016 Ferie_2016
Strona główna | Mapa serwisu | Kontakt
© GOKiS Siekierczyn - 2011