Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pałacowe spotkania z historią

Odjazdowy bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez okolicę, spędzają przyjemnie i aktywnie czas w gronie osób o podobnych pasjach. Główne cele akcji to promowanie biblioteki i czytelnictwa, integracja społeczności lokalnej oraz propagowanie aktywnego modelu spędzania czasu wolnego.

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Siekierczynie gościła bibliotekarzy i czytelników ze Zgorzelca z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczestnicy najpierw udali się do naszej Izby Pamięci mieszczącej się przy GOKiS w Siekierczynie. Następnie był czas na poczęstunek oraz prelekcję na temat historii naszej gminy, którą poprowadził pan Andrzej Kuźniar. Spotkanie było bardzo ciekawe, padało wiele pytań, a pan Kuźniar odpowiadał na każde z nich i interesująco opowiadał o historii naszej ziemi. Na zakończenie na naszych gości czekał rozpalony grill na basenie. Mam nadzieję, że pobyt u nas był przyjemny, pożyteczny i sympatyczny :)